Windykacja Opole

Państwa kontrahenci unikają kontaktu i nie płacą zaległych faktur? Zapraszamy do kontaktu. Windykacja należności, którą przeprowadza Kancelaria Radców Prawnych Kuczyński & Iszczuk z Opola, pozwoli odzyskać należne świadczenia w sposób skuteczny i zgodny z prawem. Jeśli nie są w stanie Państwo nakłonić współpracujących firm do zapłaty, zapewniamy swoją pomoc na każdym etapie postępowania. Jak działamy i na czym polega procedura windykacyjna pozwalająca na odzyskanie należności?

Windykacja przedsądowa i sądowa dla firm z Opola

Windykacja wierzytelności wynikających z niezapłaconych faktur nie należy do łatwych, a kontrahentów trudno zmusić do zapłaty. Istnieją jednak środki prawne, dzięki którym ściąganie długów będzie skuteczniejsze i szybsze. Naszym klientom oferujemy wsparcie w windykacji przedsądowej i sądowej. Na początku dążymy do polubownego rozwiązania sprawy, na przykład poprzez negocjacje, a następnie wysłanie przedsądowego wezwania do zapłaty. Taki dokument w wielu przypadkach kończy sprawę. Jeśli jednak windykacja należności na etapie przedsądowym się przedłuża i ostatecznie okazuje się nieskuteczna, występujemy na drogę sądową. W ramach współpracy:

  • wybieramy najkorzystniejszy typ postępowania w danej sprawie (możliwość windykacji wierzytelności w ramach postępowania upominawczego, w formie elektronicznej),
  • przygotowujemy wszelkie pisma procesowe,
  • monitorujemy stan sprawy i informujemy o nim klienta,
  • reprezentujemy klientów w sądach w Opolu.

Windykacja należności we współpracy z komornikiem

Windykacja to inaczej ściąganie należności cywilnoprawnych od firm, które zalegają z zapłatą faktur. Jeżeli kontrahent nie uiści dobrowolnie wymaganych kwot, sprawa kierowana jest do komornika, który ma doprowadzić do zajęcia składników majątku dłużnika. Na tym etapie postępowania radca prawny z Kancelarii Radców Prawnych Kuczyński & Iszczuk aktywnie wspiera komornika, monitorując skuteczność windykacji.

Skuteczna windykacja długów w Opolu z pomocą radcy prawnego

Nasz zespół radców prawnych na bieżąco informuje klientów o stanie sprawy oraz działaniach podejmowanych przez radcę prawnego, sąd, dłużnika oraz komornika. Dlaczego warto? Ponieważ windykacja należności przez wykwalifikowanego pełnomocnika z Opola znacząco przyspiesza ściąganie długów, mobilizując dłużnika do zapłaty bądź polubownego rozwiązania konfliktu. Oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie odzyskiwania wierzytelności i indywidualne podejście do klientów. Zapraszamy do kontaktu. Kancelaria Radców Prawnych Kuczyński & Iszczuk z Opola współpracuje z detektywem, który na dodatkowe zlecenie klienta może wykonać raport majątkowy dłużnika i dostarczyć dodatkowe informacje o jego majątku, co może usprawnić proces odzyskania należności.