Prawo upadłościowe Opole

Radca prawny, którego specjalizacją jest prawo upadłościowe, oferuje firmom z Opola kompleksowe wsparcie w procesie ogłaszania upadłości. Podpowie, jak osłonić upadłość firmy, w tym jednoosobowej działalności gospodarczej, lub przedsiębiorstwa, takiego jak spółka, i jakie dokumenty należy w tym celu przygotować. Zapraszamy do kontaktu podmioty, które chcą przeprowadzić upadłość firmy zgodnie z prawem i z rzetelną pomocą.

Kompleksowe wsparcie przy ogłaszaniu upadłości firm z Opola

W ramach prawa upadłościowego Kancelaria Radców Prawnych Kuczyński & Iszczuk oferuje wsparcie w zakresie przeprowadzenia postępowania, wypełniania dokumentów, reprezentacji stron – zarówno firm ogłaszających upadłość, jak i wierzycieli. Na wstępnym etapie współpracy oceniamy stan finansów spółki, a następnie weryfikujemy, czy istnieją przesłanki, by ogłosić upadłość firmy z Opola. Tworzymy szczegółowe plany zaspokojenia wierzycieli, które pozwalają przeprowadzić postępowanie upadłościowe w sposób jak najmniej skomplikowany i najszybszy.

Jak możemy pomóc firmom z Opola ogłaszającym upadłość?

Zakres wsparcia radców prawnych z naszych kancelarii z Opola obejmuje:

  • upadłość likwidacyjną i układową,
  • wsparcie w przygotowaniu dokumentacji oraz jej analizę pod kątem przesłanek do złożenia wniosku o upadłość,
  • sporządzenie wniosku o wszczęcie postępowania upadłościowego,
  • zgłaszanie wierzytelności w trakcie postępowania upadłościowego oraz sprzeciwów w przedmiocie odmowy uznania lub uznania wierzytelności,
  • reprezentację klientów z Opola w toku postępowania upadłościowego oraz w postępowaniach w przedmiocie ogłoszenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej.

Kiedy ogłosić upadłość firmy w Opolu?

Upadłość firmy staje się konieczna wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie spłacić ciążących na naszej firmie zobowiązań. Niezdolność ta musi mieć jednak charakter trwały, najlepiej by trwała dłużej niż 3 miesiące, co minimalizuje ryzyko, że Sąd oddali wniosek. Jednocześnie jednak zgłoszenie wniosku o upadłość zbyt późno może wiązać się z sankcjami, takimi jak zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego też, wszczynając postępowanie upadłościowe, warto zgłosić się po pomoc do radcy prawnego, który oceni, czy istnieją przesłanki do działania i w naszym imieniu złoży wniosek we właściwym momencie. W ten sposób unikniemy poważniejszych konsekwencji i będziemy w stanie zaspokoić wierzycieli z tzw. masy upadłościowej, czyli majątku firmy czy spółki.

Kancelaria Kuczyński & Iszczuk – eksperci w sprawach upadłości

Upadłość podmiotów gospodarczych wymaga podjęcia wielu działań i wypełnieniu licznych formalności. Mnogość przepisów składających się na prawo upadłościowe i naprawcze, jak również różna ich interpretacja, sprawiają, że upadłość firmy od początku najeżona jest trudnościami. Z naszą pomocą zdążycie Państwo terminowo zadbać o wszystkie niezbędne formalności i prawidłowo wypełnić dokumenty. W naszej kancelarii pracują doświadczeni radcowie prawni, przed którymi prawo upadłościowe i naprawcze nie mają tajemnic. Na bieżąco śledzimy przepisy Ustawy – Prawo Upadłościowe oraz orzecznictwo związane z ogłaszaniem upadłości przedsiębiorstwa, co pozwala nam udzielać realnego wsparcia. Zapraszamy do kontaktu.